O Street art festivalu

Street art je víc než umění – je o životě ve městě a o lidech

Street art festival je umělecko-kulturní projekt, který oslavuje pouliční umění měst už bezmála 12 let.

Z graffiti jamu určeného převážně komunitě umělců a writerů se zrodila několikadenní přehlídka toho nejlepšího, co v dnešní době street art představuje.

Živé umění v ulicích, hudba, výstavy, umělecké rozhovory a dokumentární filmy – festival je důležitým shromážděním české i světové umělecké komunity.

Ty nejlepší díla vznikly v srdci Olomouce, kde se minulost střetává se současností, a kde galerie nahradil veřejný prostor snadno dostupný všem.

Když umění promlouvá...

Street art festival je nekomerční projekt a dává umělcům naprostou svobodu v jejich práci. Street art se vám může líbit nebo ne, ale zaručeně vás nenechá bez názoru.

Oslovuje veřejnost skrze společenská témata a nutí k zamyšlení. Ať už je to král se selfie tyčí v centru města, Batman v areálu nemocnice nebo T. G.M v Bezručových sadech.

“Being part of the festival was a great experience. I felt very welcomed by the people, the city is beautiful and the organization is an example of how to properly run an event like this, as they trully know and understand what street art is all about. I hope to come back one day.”

Mr.Dheoo

PORTUGAL / @MRDHEO

Chybí ti umění ve veřejném prostoru?

Napiš nám!