Historie SAFE

Od graffiti ke street artu, ode zdi ke zdi

Street art festival v dnešní podobě vznikl v roce 2015, kdy volně navázal na Live Graffiti Show. Ta probíhala každé léto od roku 2007 jako přátelská graffiti session uvnitř komunity writerů z celé České republiky. Tenhle nekomerční backround si festival udržuje i dnes, kdy dává umělcům naprostou svobodu v jejich tvorbě.

Díky mnohaletým zkušenostem a přátelským vibracím se festivalu daří zvát do Olomouce nejlepší umělce z České republiky i ze zahraničí.

Koho že jsme v minulosti hostili, kdy a co v Olomouci po sobě zanechali?

SAFE 2018

11. ročník oceněný jako nejlepší kulturní událost v Olomouckém kraji je synonymem pro 100. výročí vzniku Českoslovenka a legendárního muralu plačícího Masaryka od Chemise i velkolepé malby s názvem Power of Silence od indonézského umělce Wild_Drawing.

SAFE 2017

10. ročník festivalu zabrousil zpět ke klasickému graffiti v podání oldschoolového writera Zz.Rocka z Madridu /ES/ a místní crew BFAM boys. Tahle parta po sobě zanechala barevnou produkci na protihlukové bariéře na Velkomoravské ulici.

SAFE x DE_TSCH 2017

V rámci speciální edice Street art festivalu vytvořili writeři Pauser /CZ/ a HRVB /DE/ hravý street art v Lomené galerii a oslavili tak společně česko-německé kulturní jaro pořádané Goethe Institutem.

SAFE 2016

SAF 2016 přinesl spoustu neotřelých graffiti pieců, které měli na svědomí špičky domácí scény jako Genoe, Yudoe, Pauser Oliver, Keim, Ding a další. Malovalo se na 412 metrů dlouhé protipovodňové stěně u řeky Moravy.

SAFE 2016 x Topgal

Na jaře 2016 proběhla ve Šternberku Topgal Streetart Show, při které vznikl největší mural v ČR na stěnách skladové haly firmy Topgal. Na muralu spolupracovaly špičky evropského street artu, Pariz One 
a Mr.Dheo /Port/ a Chemis a Pauser /Cz/

SAFE 2015

Tahle oslava pouličního umění muralem Selfie kinga od Mr. Dhea /Port/ změnila nejen Denisovu ulici v Olomouci. 8. ročník původní Live graffiti show se mění na Street art festival a píše novou kapitolu, na které se podepsali i writeři Soten Oner nebo Slider obřím Batmanem u FNOL.

Sleduj nás na youtube