Program

STREET ART

VELKOPLOŠNÉ MALBY
WASPELDER (UK)
KOCTEL (ES)

VŠ koleje UP – Generála Svobody a J. L. Fishera
Šmeralova ulice

9.–12. 9. 2019

12. ročník Street art festivalu je po roce zpět. Letos budeme slavit svobodu. Svoboda je láska, svoboda je umění, a my chceme po 30 letech vzdát poctu těm, kteří za svobodu bojovali. Symbolicky jsme pro oslavu vybrali kolej Generála Svobody a kolej J. L. Fishera, kde vzniknou hlavní muralové malby, na svědomí je budou mít umělci Koctel Kahoolawe / ES a Wasp Elder /UK.

Událost na Facebooku

Přednáška

SANY - Political Graffiti

Kino Metropol

9. 9. 2019

Kořeny graffiti ve Evropě očima writerky a autorky dokumentárního filmu Girl Power – Sany.

Sany propadla graffiti v době, kdy si teprve razilo cestu panenskou střední Evropou po pádu komunismu. Ale ještě dřív, v půlce 90. let bylo graffiti projevem pouličního odboje a politického protestu, stejně jako mural „Pane, pomoz mi přežít tuto smrtící lásku."
Autorem parodie na fotku zachycující polibek Leonida Brežněva a Ericha Honeckera je umělec Dmitrij Vrubel, který ji namaloval na berlínskou zeď. Tehdy i dnes je graffiti symbolem toho, jak může být umění výrazem moci lidí, kteří mění směr politiky.

Událost na Facebooku

Filmová projekce

Pixadores - sprejeři ze São Paula

Kino Metropol

9. 9. 2019

Nechávají po sobě stopy po celém dvacetimilionovém městě, být odmítnuti společností je pro ně největší odměnou. Řeč je o pixadores – sprejerech z ulice, kteří se věnují streetartovému graffiti. Djan, William, Ricardo a Biscoito milují adrenalin a zanechávají revoluční vzkazy na těch nejnepřístupnějších místech brazilského São Paula. Pozvání na Berlínské bienále výtvarného umění je pro ně zadostiučiněním i výzvou. I tam ale narazí. Nechtějí být totiž pouze atrakcí, podstatou jejich vyjádření je vzpoura proti jakékoliv autoritě.
Dokumentární

Finsko / Dánsko / Švédsko / Brazílie / Německo, 2014, 93 min
Vstupné: 120,-

Událost na Facebooku

Výstava obrazů

Openmindz360
“Based on the true story”

Long Story Short Hostel

12. 9. 2019

Vernisáž k výstavě umělce Openmindz360 nebo-li Marek Nenutil, jež je pozoruhodnou stálicí na současné výtvarné scéně.
Jako bytostný umělec je závislý na vizuálním projevu. Koncentrovaně analyzuje scénu a sám se zabývá tématy, která ho utvářejí a determinují.
Nemocniční prostředí, stavy lidské mysli až pantograficky přenáší na plátno v osobitém expresivním, avšak stále konkrétním podání.
V jeho projevu nacházíme také intermezzo street artu, které je však z větší části upozaděno ve prospěch klasického malířského zvyku.

Událost na Facebooku

BMW Showcase Paint
Marek Piano - Start

Galerie Moritz Olomouc

2.–11. 9. 2019

Start jako začátek. Jako úplně první sólo výstava graffiti writera s duší Itala a s vášní pro rychlý auta.

Těm je totiž věnovaná tahle výstava, na které se to nablýskanýma kráskama jenom hemží. Ladné křivky, zářivé barvy a zrychlení z 0 na 100 během 3,3 vteřin.
Piano si tentokrát barevně pohrál i s karoserií BMW, na kterém demonstruje svoje graffiti.

Událost na Facebooku

Tagtool projekce

Tagtool projekce „Freedom in heart"

Zbrojnice UP

10. 9. 2019

Možná už jste o tagtoolu slyšeli a možná jste se byli podívat na naši první tagtool šou minulý rok. A nebo ne. Tak či tak se tagtool v posledních několika letech řadí mezi nejvíce populární výtvarné exhibice.

Letošní šou s názvem Freedom in heart bude expresí svobody nejen v umění.
Přijďte se podívat na produkci od Pauser a T762, bude to mít všechno – skvělou hudbu, ilustraci, doják a humor.

Start v 20.00
Vstupné ZDARMA

Live koncert

Idea - Tempo live show

Coffee Library Zbrojnice

10. 9. 2019

“Tempo je vystoupení z komfortní zóny”.

Takto popsal Idea své sólo album, které vznikalo 2 roky za účasti převážně slovenských producentů v čele s vynikajícím FVLCRVMem.

Tento album je dynamická jízda bez pravidel. Je to Idea v roce 2019. To, jak chápe hudbu, postupy, přirozenou a nenucenou návaznost tracků. Celý vizuální koncept alba má na svědomí Jan Kloss, se kterým jsou společně s Ideou v několikaletém propojení. Při Tempo show Ideovi sekunduje videoprojekce, která je skládačkou všech částí grafického konceptu alba.

Událost na Facebooku