Umělci

Line-up právě připravujeme

KOCTEL

Madrid, Spain

Koctelovy malby vás hravě přenesou do tropického vesmíru, kde má ovoce lidský charakter. Osvěžující atmosféřa plná pestré radosti vás okamžitě dostane na prázdninovou vlnu.
Koctel vyrůstal v Seville, městě pomerančovníků, odkud čerpá inspiraci pro svoji práci, doplněnou o zážitky z cest po světě.

Instagram profil

WASP ELDER

London, UK

Sam je společenský individualista, který se aktivně věnuje tvorbě murálů po celém světě, stejně jako realizacím a kurátorství uměleckého areálu DIY a street artu v Cardiffu Walesu.
Častým motivem jeho obrazů jsou postavy doladěné malířským backroundem. Malby jsou kombinací osamocených postav, kolážních scén, detailů a skrytých rysů.

Instagram profil

OPENMINDZ360

Ostrava, CZ

Marek Nenutil, kdysi neodbytně spjatý s prostředím street artu a graffiti (93-2011), se odjakživa věnuje malbě a různým výtvarným technikám a vyjádření.
Ilustroval knihy, časopisy, plakáty, namaloval desítky interiérů a exteriérů po České Republice. Spolupracoval na několika výtvarných projektech a dnes má za sebou desítky sólo výstav, z nichž ta poslední proběhla letos na jaře v ostravské galerii Chagall.

Instagram profil

MAREK PIANO

Mladá Boleslav, CZ

Alias Agasi nebo Skot, začínal s graffiti na začátku 90. let v industriální Ostravě. Právě snaha oživit šedivé městské prostředí se odrazila na jeho nezaměnitelném stylu plném barev a 3D efektů.
Studoval produktový design na Univerzitě Tomáše Bati a na VSVU v Bratislavě a pak vyrazil do světa. V Mnichově absolvoval stáž v Audi Concept Design Studio a v Turíně se učil, jak designovat karosérie v italským stylu.
Vedle graffiti se nyní věnuje průmyslovému designu.

Instagram profil

SANY

Praha, CZ

Sany propadla graffiti v době, kdy si graffiti razilo cestu panenskou střední Evropou po pádu komunismu. Tehdy byste v Praze sotva narazili na writerky graffiti a to ji motivovalo k tomu založit se svými kamarádkami skupinu „Girl Power“ s jasným vzkazem, že i holky můžou dělat graffiti. Navzdory neustálému ponížení a sexistickým tagům nad jejím graffiti Sany jako jediná ze skupiny vytrvala a v roce 2008 se rozhodla společně s Ondřejem Rybárem zachytit ženy v graffiti globálně a natočit první dokumentární film o graffiti writerkách. I díky natáčení se Sany spřátelila s významnými graffiti umělci, které často zvala do Prahy, aby inspirovala místní graffiti scénu. Film měl dlouho očekávanou premiéru v roce 2016 a od té doby měl více než 150 premiér po celém světě.

Instagram profil

IDEA

„Tempo je vystoupení z komfortní zóny”.

Takto popsal Idea své sólo album, které vznikalo 2 roky za účasti převážně slovenských producentů v čele s vynikajícím FVLCRVMem.
Toto album je dynamická jízda bez pravidel. Je to Idea v roce 2019. To, jak chápe hudbu, postupy, přirozenou a nenucenou návaznost tracků. Celý vizuální koncept alba má na svědomí Jan Kloss, se kterým jsou společně s Ideou v několikaletém propojení. Při Tempo show Ideovi sekunduje videoprojekce, která je skládačkou všech částí grafického konceptu alba.

Instagram profil

Realizace předchozích ročníků

Mr.Dheo (PT)
Pariz (PT)
Zz.Rock (ES)
Wild Drawing (IND)
Koctel (ES)
Slider (DE)

Soten (DK)
HRVB (DE)
Bond (DE)
WASP ELDER (UK)
Sany (CZ)
BFAM Crew (CZ)

Chemis (CZ)
Pauser (CZ)
Oliver (CZ)
Piano (CZ)
Openmindz360 (CZ)
Idea (CZ)